Szkolenie z oprogramowania OPEN SOURCE

Wczorajszego dnia, 2 marca 2015 roku, odbyło się kolejne szkolenie z doktorantem naszego wydziału, mgr inż. Andrzejem Borkowskim. Tym razem tematyką szkolenia było oprogramowanie OPEN SOURCE. Zgromadzeni mogli poznać alternatywne propozycje dla hegemonów rynku: AutoCada i ArcGisa. Wadą tych programów jest to, że możemy korzystać z nich jedynie dzięki licencji. Wersje do użytku komercyjnego kosztują często tyle co dobrej klasy samochód. Poznane na tym spotkaniu alternatywne programy, odpowiednio DraftSight i QGIS, są bezpłatne i zawierają większość funkcji swoich droższych braci. Na koniec spotkania poznaliśmy jeszcze darmowy odpowiednik oprogramowania Statistic – Pakiet R, dzięki któremu można wykonywać różne obliczenia statystyczne w bardzo szybki i wygodny sposób.

szkolenie open source#1

Serdecznie dziękujemy Panu mgr inż. Andrzejowi Borkowskiemu za poświęcony czas i prezentację programów, które mogą się przydać nam w trakcie studiów, ale także w przyszłości w pracy zawodowej. A tych wszystkich, którzy nie mieli jeszcze okazji skorzystać ze szkoleń prowadzonych przez Pana mgr inż. Andrzeja Borkowskiego pragniemy zapewnić, że to szkolenie nie było ostatnim!