Szkolenie z oprogramowania OPEN SOURCE

Wczorajszego dnia, 2 marca 2015 roku, odbyło się kolejne szkolenie z doktorantem naszego wydziału, mgr inż. Andrzejem Borkowskim. Tym razem tematyką szkolenia było oprogramowanie OPEN SOURCE. Zgromadzeni mogli poznać alternatywne propozycje dla hegemonów rynku: AutoCada i ArcGisa. Wadą tych programów jest to, że możemy korzystać z nich jedynie dzięki licencji. Wersje do użytku komercyjnego kosztują często tyle co dobrej klasy samochód. Poznane na tym spotkaniu alternatywne programy, odpowiednio DraftSight i QGIS, są bezpłatne i zawierają większość funkcji swoich droższych braci. Na koniec spotkania poznaliśmy jeszcze darmowy odpowiednik oprogramowania Statistic – Pakiet R, dzięki któremu można wykonywać różne obliczenia statystyczne w bardzo szybki i wygodny sposób.

szkolenie open source#1

Serdecznie dziękujemy Panu mgr inż. Andrzejowi Borkowskiemu za poświęcony czas i prezentację programów, które mogą się przydać nam w trakcie studiów, ale także w przyszłości w pracy zawodowej. A tych wszystkich, którzy nie mieli jeszcze okazji skorzystać ze szkoleń prowadzonych przez Pana mgr inż. Andrzeja Borkowskiego pragniemy zapewnić, że to szkolenie nie było ostatnim!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>