Warszaty urbanistyczne „Jasne granice – czytelne ulice”

Warsztaty urbanistyczne ,,Jasne granice – czytelne ulice” organizowane przez Koło Naukowe Gospodarki Przestrzennej Politechniki Warszawskiej w ramach inicjatywy ,,TrzyMaj z Gospodarką Przestrzenną” odbędą się w dniach 22 – 24 maja 2015 roku na terenie Gmachu Głównego Politechniki Warszawskiej. Uczestnicy zainteresowani tematyką poprawy estetyki miast i urbanistyki w gospodarce przestrzennej staną przed wyzwaniem uporządkowania obecnie niewyraźnie przebiegających granic ulic w osiedlowych częściach miast na przykładzie Warszawy.

Współcześnie coraz częściej pojawiającym się problemem są nagminnie występujące ogromne parkingi naziemne, nieuporządkowana zieleń i rozległe tereny niczyje. Powoduje to zanikanie wyraźnych granic ulic oraz zatracanie charakteru wnętrza urbanistycznego, jaki powinny docelowo tworzyć. Przestrzeń staje się nieatrakcyjna dla mieszkańców i obniża wartość oferty handlowo-usługowej, hamując rozwój obszaru. ,,Jak zapobiec rozmywaniu się ulic?”. Na to pytanie odpowiedź znajdą uczestnicy warsztatów. Po krótkim wprowadzeniu zostaną oni podzieleni na kilkuosobowe grupy i pod okiem opiekunów zajmą się kreowaniem nowego oblicza przydzielonych im terenów. W kwestiach problemowych możliwe będzie zaczerpnięcie porady od specjalistów w dziedzinie gospodarowania obszarami zurbanizowanymi. Osoby biorące udział w warsztatach poszerzą swoją wiedzę na temat planowania przestrzennego zgodnie z zasadą zrównoważonego rozwoju oraz wytycznych technicznych stosowanych w urbanistyce. Ostatniego dnia prace zostaną zaprezentowane audytorium, a komisja, składająca się ze specjalistów z najlepszych warszawskich uczelni, wyłoni zwycięzców, na których czekają atrakcyjne nagrody.

LINK DO WYDARZENIA: https://www.facebook.com/events/839220552826318

Zapisy na warsztaty urbanistyczne dobiegły końca! Nadszedł więc czas na rejestrację uczestników. Organizatorzy pracują teraz nad jak najlepszym przygotowaniem warsztatów.

Przewidziane są następujące warianty cenowe warsztatów:

  • Uczestnicy Warsztatów z uczelni warszawskich:

70 zł (pakiet powitalny, materiały warsztatowe, udział w warsztatach, poczęstunek kawowy, 1x obiad, wydruki projektów, nagrody)

  • Uczestnicy Warsztatów spoza Warszawy:

120 zł (2x nocleg w dniach 22-24 maja, bilety komunikacji miejskiej z ulgą studencką, pakiet powitalny, materiały warsztatowe, udział warsztatach, poczęstunek kawowy, 1x obiad, wydruki projektów, nagrody)

Regulamin Warszatów Urbanistycznych

Szczegółowy regulamin Konkursu Fotograficznego „Uchwyć Gospodarkę Przestrzenną”

Patroni Warsztatów Urbanistycznych

 logo_polibuda.info_300  logo-frw logo_geostudent  Logo urbnews.pl Logo IGPiM        dlastudentapl-logo

Sponsorzy Warsztatów Urbanistycznych

ARCHITREND_LOGO  AUTOPORTRET  ESRI1  logo-RE_BL_E_Q   s&t-logo-low   COCA_COLA2 SERVE   samsmak logo

salad 11096949_921118037909974_699647654_n