„Walka o przestrzeń” rozstrzygnięta!

Sezon letni uważamy za otwarty!

W minioną sobotę (11.04), przy udziale niezwykle słonecznej pogody, odbyła się gra miejska, której organizatorem było Koło Naukowe Gospodarki Przestrzennej. Nie była to zwykła gra, do jakich przyzwyczaili nas Kołowicze, to była prawdziwa walka! Walka o przestrzeń! Polem zmagań było niezwykle urokliwe miejsce, warszawski Ujazdów, gdzie uczestnicy mogli odkrywać tajemnice zespołu Domków Fińskich czy też Pałacu Ujazdowskiego.

Motywem przewodnim wydarzenia był konkurs na zagospodarowanie wybranego terenu na Ujazdowie. Drużyny wcieliły się w żądnych przygód urbanistów, którzy mieli zmienić oblicze tej części Warszawy, bądź wręcz przeciwnie, podkreślić jej unikalność. Na zawodników czekały przeróżne zadania, które wymagały od nich sprawności nie tylko intelektualnej, ale także ruchowej! Za poprawnie wykonane zadanie uczestnicy mogli liczyć na cenne wskazówki, które pomogły im w realizacji swojej koncepcji rozwoju Ujazdowa.

Wszystkie ekipy dały z siebie wszystko. Nie zabrakło momentów zabawnych, zaskakujących, ale również stresujących, związanych z kończącym się czasem. Koniec końców, gdy wszyscy dotarli do przysłowiowej mety, gdzie wreszcie mogli zmierzyć się z głównym zadaniem. Rywalizację wygrała drużyna, która zdobyła najwięcej punktów. Dodatkowo, organizatorzy przyznali nagrodę dla najlepszej opracowanej koncepcji – serdecznie gratulujemy ekipie Urban Team z Lublina, którzy zwyciężyli w obu kategoriach.

Dziękujemy serdecznie wszystkim, którzy wzięli udział w naszej „Walce o przestrzeń”, zarówno uczestnikom jak i organizatorom gry. Mamy nadzieję, że było to ciekawe doświadczenie i mile spędzony czas. Zapraszamy na kolejne wydarzenia organizowane przez KNGP, aby pozostać na bieżąco koniecznie śledźcie naszą stronę oraz profil na Facebooku.