PLANUJ TWÓRZ ZARZĄDZAJ

Od kilku dni kalendarz ewidentnie przypomina nam, że nadszedł maj. Miesiąc ten jest wyjątkowy nie tylko z powodu budzącej się do życia przyrody i pięknego słońca. Maj to także czas wydarzeń, organizowanych w ramach akcji „TrzyMAJ z Gospodarką Przestrzenną” we współpracy trzech kół naukowych: Koła Naukowego Gospodarki Przestrzennej PW, Studenckiego Koła Gospodarki Przestrzennej SGGW oraz Koła Naukowego Gospodarki Przestrzennej „Spatium” UW. W dniach 7-8 maja 2015 roku odbyła się pierwsze z wydarzeń: Ogólnopolska Konferencja Naukowa ,,Planuj, twórz, zarządzaj. GIS w gospodarce przestrzennej” zorganizowana przez Studenckie Koło Naukowe Gospodarki Przestrzennej  SGGW.

 SONY DSC SONY DSC

Pierwszy dzień konferencji upłynął przede wszystkim pod znakiem eksperckiej sesji referatowej, podczas której prelegenci zaprezentowali zgromadzonym różne zastosowania technologii GIS. Tego dnia odbyła się również Sesja Jubileuszowa z okazji 25-lecia GIS w SGGW, a także warsztaty z oprogramowania. Następnego dnia głos zabrali studenci. Członkowie kół naukowych z różnych polskich uczelni przedstawiali zrealizowane przez siebie projekty, w których posłużyli się oprogramowaniem GIS.

Konferencja ,,Planuj, twórz, zarządzaj. GIS w gospodarce przestrzennej” to dopiero początek cyklu wydarzeń pod hasłem „TrzyMAJ z Gospodarką Przestrzenną”. Już w przyszłym tygodniu, 14 maja 2015 roku, Koło Naukowe Gospodarki Przestrzennej „Spatium” UW organizuje spotkanie o partnerstwie publiczno-prywatnym (link do wydarzenia poniżej). Natomiast za dwa tygodnie, w dniach 22-24 maja 2015 roku, Nasze Koło będzie organizowało warsztaty urbanistyczne pod hasłem „Jasne granice – czytelne ulice”.

Serdecznie zapraszamy do udziału w nadchodzących wydarzeniach. Relacje z każdych z nich będą również dostępne na naszej stronie internetowej!

Spotkanie o partnerstwie publiczno-prywatnym (LINK): https://www.facebook.com/events/101771783488834/