Gra miejska „Legendarna Warszawa”

30 maja odbyła się gra miejska nosząca tytuł: „Legendarna Warszawa” skierowana była do członków Koła, ale także studentów Wydziału Geodezji i Kartografii. Była to pierwsza gra organizowana we współpracy z Esri Polska w ramach projektu GIS&GO mającego na celu stworzenie interaktywnej mapy Polski z obiektami zabytkowymi, historycznymi lub mającymi inne walory krajobrazowe.

Uczestnicy zabawy zmierzyli się na terenie Starego i Nowego Miasta z szeregiem zadań, których rozwiązanie przybliżyło im historię odwiedzanych miejsc oraz związane z nimi legendy i przekazy. Każdy uczestnik otrzymał gadżety od firmy Esri Polska oraz drobny słodki upominek od Koła. Dla zwycięzców przygotowano cenne nagrody książkowe.

Podczas zmagań grupy uczestników zdobyły też hasła umożliwiające zalogowanie się do aplikacji GIS&GO z możliwością dodawania poszczególnych punktów z trasy gry wraz z ich opisem oraz zdjęciami. 1 czerwca odbyło się spotkanie podczas, którego uczestnicy gry mogli powspominać oraz podzielić się nowo odkrytymi ciekawostkami z użytkownikami aplikacji. Gra miejska „Legendarna Warszawa” była drugą edycją gry organizowanej przez nasze Koło. Pierwszy raz wykorzystaliśmy jednak możliwości, które niesie aplikacja GIS&GO, co znacznie rozbudowało i uatrakcyjniło naszą zabawę.