Spotkanie Koła 25.02.2016

20160109_szkolenieGIS (2)

Szkolenie ArcIS w styczniu 2016 r.

W ostatni czwartek spotkaliśmy się na pierwszym w semestrze letnim spotkaniu Koła Naukowego Gospodarki Przestrzennej. Wypoczęci po feriach członkowie licznie stawili się na podsumowaniu dokonań i przyszłych zadań. W trakcie zebrania pokrótce zostały opisane zrealizowane projekty, zarząd przedstawił nam plany na najbliższe aktywności, a całość zakończyła się krótką częścią nieoficjalną.

Spotkanie rozpoczęła koordynatorka Grantu Rektorskiego 2015 Adrianna Potocka podziękowaniami dla grupy za wspólną realizację i roczne starania nad ukończeniem projektu. Wspomniała zorganizowany w ramach Grantu kurs prowadzony przez firmę Taxus, obejmujący zagadnienia z ArcGISa na poziomie średnio zaawansowanym i wspomniała o możliwości wykorzystania aplikacji tej firmy przy realizacji projektów dotyczących scaleń gruntów. Następnie miało miejsce oficjalne wręczenie certyfikatów potwierdzających ukończenie szkolenia.

W dalszej części spotkania vice-prezes Koła przedstawił nadchodzące wydarzenia. Już 8 kwietnia odbędą się koordynowane przez Dominikę Grylak warsztaty planistyczne „Seniorzy i Studenci – razem możemy więcej’’. W trakcie dedykowanych seniorom warsztatów odbędzie się inwentaryzacja analizowanego obszaru, dla którego uczestnicy wykonają później projekt zagospodarowania terenu.

Spotkanie KNGP

Koordynator projektu przedstawia szczegóły Akcji Kreacji

Kolejnym nadchodzącym wydarzeniem jest „Akcja Kreacja”, której głównym koordynatorem jest Szymon Ochota. Konferencja oraz związane z nią warsztaty odbędą się 3-5 czerwca 2016 r. na Politechnice Warszawskiej, zaś głównym tematem wydarzenia będzie dwojaka rola ulic w strukturze miasta. Zachęcamy wszystkich zainteresowanych tym wydarzeniem do pomocy przy organizacji.

Ostatnim opisywanym projektem był tradycyjny Geopiknik. Impreza, organizowana przy współpracy KNGP, Geoidy oraz Wydziałową Radę Samorządu GIK odbywa się corocznie w Józefosławiu. Do tego wydarzenia poszukiwany jest koordynator lub koordynatorka, zainteresowanych zachęcamy do podjęcia się wyzwania 🙂

Spotkanie zwieńczyło wykonanie wspólnego zdjęcia a dalsza część wieczoru upłynęła już w nieoficjalnej atmosferze w pokoju Koła. Dziękujemy wszystkim za przybycie i gorąco zachęcamy do zaangażowania się w nadchodzące akcje i projekty.