Gra Miejska „Przygoda na Mariensztacie”

Gra miejska „Przygoda na Mariensztacie”, rozgrywająca się 26 kwietnia na terenie Mariensztatu i Powiśla, organizowana była we współpracy z firmą Esri Polska w ramach projektu GIS&GO, mającego na celu stworzenie interaktywnej mapy Polski z obiektami zabytkowymi, historycznymi lub mającymi inne walory krajobrazowe.

Gra miejska skierowana była do członków Koła, ale także studentów Wydziału Geodezji i Kartografii. Uczestnicy zabawy zmierzyli się z szeregiem zadań, których rozwiązanie przybliżyło im historię odwiedzanych miejsc. Każdy uczestnik otrzymał gadżety od firmy Esri Polska oraz drobny słodki upominek od Koła. Dla zwycięzców Esri Polska ufundowała cenne nagrody. Podczas zmagań grupy uczestników zdobyły też hasła umożliwiające zalogowanie się do aplikacji GIS&GO z możliwością dodawania poszczególnych punktów z trasy gry wraz z ich opisem oraz zdjęciami. Wieczorem odbyło się spotkanie podczas, którego uczestnicy gry mogli powspominać oraz podzielić się nowo odkrytymi ciekawostkami z użytkownikami aplikacji.