Spotkanie z licealistami

15 kwietnia 2016 roku na Wydziale Geodezji i Kartografii Politechniki Warszawskiej odbył się drugi etap oraz finał konkursu wiedzy o gospodarce przestrzennej dla licealistów.

W przerwie między etapami trzy przedstawicielki naszego Koła miały okazję opowiedzieć parę słów o KNGP oraz przybliżyć program studiów na kierunku gospodarka przestrzenna. Chcieliśmy jeszcze bardziej zmotywować przyszłych kandydatów oraz zachęcić ich do działania w przyszłości w naszym Kole.

Najpierw Kasia Krasińska – prezes KNGP – wygłosiła prezentację na temat działalności Koła, naszych projektów oraz kilku najciekawszych przedmiotów, które znajdują się w programie studiów. Następnie dwie członkinie zaprezentowały licealistom przydatne w dziedzinie planowania przestrzennego strony internetowe, takie jak Geoportal, czy serwis mapowy urzędu miasta Warszawa. Licealiści mogli zobaczyć najbardziej użyteczne funkcje tych stron, które z pewnością przydadzą się im przy tworzeniu projektów podczas studiów. Prezentacja spotkała się z dużym zainteresowaniem zebranych. Odpowiadaliśmy na liczne pytania dotyczące studiów i nie tylko. Po przerwie nadszedł czas na ostatni etap konkursu, do którego zakwalifikowali się wszyscy obecni.

Wyniki są już znane. Niestety tylko 3 osoby mogły otrzymać indeks na nasz kierunek. Wierzymy jednak, że to nie zniechęci pozostałych i że spotkamy się w październiku na spotkaniu dla kandydatów KNGP.

[Autorką tekstu jest KASIA KRASIŃSKA]

2