Festiwal Nauki 2016

Festiwal Nauki jest to coroczne wydarzenie przeznaczone zarówno dla najmłodszych, spragnionych wiedzy dzieci, jak i dla dorosłych. Ma on na celu upowszechnienie działalności naukowych oraz oswojenie społeczeństwa z najnowszymi odkryciami. W tegorocznej edycji nie zabrało oczywiście KNGP!

4

W dniach 24-28 września 2016 roku nasi Członkowie starali się „zarazić” uczestników swoją pasją do  urbanistyki podczas warsztatów zatytułowanych: „Urbanistyka w pigułce”. W swoich progach gościliśmy dwie szkoły – Gimnazjum nr 144 im. Szarych Szeregów w Warszawie oraz Gimnazjum nr 55 im. Jana Bytnara ps. „Rudy” w Warszawie. Uczestnicy podczas zajęć dowiedzieli się, jak powstają miasta oraz poznali tajniki ich projektowania. Nowo nabytą wiedzę mogli następnie wykorzystać podczas budowania swojego własnego osiedla na świeżo wykonanej makiecie, stworzonej przez Członków Koła. Dla uczestników przygotowaliśmy również rozmaite gry sprawdzające ich wiedzę o miastach, a w szczególności o Warszawie.

7

Swoich sił w projektowaniu osiedla mogli spróbować również najmłodsi pasjonaci wiedzy podczas Festiwalu Nauki Małego Człowieka. Jak co roku Gmach Główny Wydziału Fizyki wypełnił się stoiskami rozmaitych organizacji i kół naukowych oraz śmiechem małych dzieci, które, poprzez gry i zabawy, mogły wkroczyć w świat nauki.

Jednak to nie koniec atrakcji, które przygotowało Koło Naukowe Gospodarki Przestrzennej w ramach Festiwalu Nauki. W środę po warsztatach opuściliśmy mury Politechniki Warszawskiej i udaliśmy się na Stare Miasto, aby oprowadzić klasę z Gimnazjum Miejskiego nr 2 w Mińsku Mazowieckim po najstarszej części miasta i wyjaśnić „Skąd miasto ma ściany i podłogę?”. Pokazaliśmy uczestnikom, jak na miasto patrzy urbanista i dlaczego stosowanie się do zasad projektowania jest takie ważne.

Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy i mamy nadzieję spotkać się ponownie za rok!

/relację przygotowała Prezes KNGP – Kasia Krasińska/