Wyjazd integracyjny Poznań 2-4.12.2016

W drodze do Poznania, fot. Katarzyna Krasińska

W drodze do Poznania, fot. Katarzyna Krasińska

Za nami wyjazd integracyjny do Poznania. Zmęczeni i niewyspani, ale z pewnością zadowoleni, wróciliśmy w niedzielę do Warszawy.

W trakcie gry miejskiej poznaliśmy historyczną tkankę miasta. Podążaliśmy Traktem Królewsko-Cesarskim, wykonując kolejne zadania. Jak się nazywają poznańskie koziołki? Jak często opróżnianie jest Jezioro Maltańskie? W którym wieku powstał Poznań? Takie i inne pytania czekały na nas podczas zabawy.

Widok na Bazylikę Św. Piotra i Pawła, fot. Katarzyna Krasińska

Widok na Bazylikę Św. Piotra i Pawła, fot. Katarzyna Krasińska

Naszym zadaniem, jako gospodarzy przestrzennych, było zinwentaryzowanie trasy pod względem poznańskich hitów i kitów. Do tych pierwszych należała zabytkowa zabudowa Ostrowa Tumskiego z jej fortyfikacjami i obiektami sakralnymi, jak również jego bardziej współczesne elementy. Brama Poznania, czyli modernistyczny budynek główny połączony przerzuconą nad rzeką kładką ze zrewitalizowaną Śluzą Katedralną, wyprowadzał imponującą oś widokową na Bazylikę Św. Piotra i Pawła, najstarszą katedrę w Polsce. Na uwagę zasługiwała również spójna i czytelna identyfikacja wizualna Traktu. Zdecydowanie głównym punktem Poznania było tętniące życiem i świątecznym dekoracjami stare miasto.

W trakcie pobytu mieliśmy również możliwość zwiedzić Stary Browar i poznać jego historię. Centrum handlowo-kulturowe jest obecnie miejscem spotkań poznaniaków i przykładem udanej rewitalizacji obiektu przez prywatnego inwestora. Oprowadzanie z przewodnikiem pozwoliło nam poznać szczegóły tej modernizacji.

Wyjazd dał nam możliwość nie tylko zapoznania się z Poznaniem, ale przede wszystkim integracji i świetnej zabawy. Bardzo dziękujemy Marcie Zabost i Gabrysi Latoszek za podjęcie się trudu organizacji wydarzenia i powoli planujemy kolejny cel podróży.