VII Kopernikańskie Sympozjum Studentów Nauk Przyrodniczych

WP_20170401_018

Ratusz oraz pomnik Mikołaja Kopernika

W dniach 1-2 kwietnia 2017 roku odbyły się VII Kopernikańskie Sympozjum Studentów Nauk Przyrodniczych oraz III Toruńskie Sympozjum Doktorantów Nauk Przyrodniczych, organizowane przez Uniwersytet Mikołaja Kopernika. Nasze Koło Naukowe było reprezentowane przez pięcioosobową grupę, w której skład wchodzili: Jan Cholewiński, Katarzyna Goch, Aleksandra Jedut, Zuzanna Kunert oraz  Piotr Rodak. Nasz zespół zaprezentował poster pt.: “Badanie szorstkości terenu Warszawy na podstawie zmian zachodzących w morfologii miasta w latach 2002-2016”.

Zespół projektu CLEAN

Pierwszy dzień przywitał nas piękną, słoneczną pogodą, co nastroiło nas do aktywnego uczestniczenia w konferencji. W przerwie między panelami skosztowaliśmy lokalnych pierników oraz nawiązaliśmy kontakty ze studentami z innych uczelni. Tuż przed sesją posterową zaprezentował się nasz kolega ze Stowarzyszenia Studentów GIK PW ‘GEOIDA’, Mariusz Urbański, który przedstawił wyniki projektu: “Wykorzystanie zobrazowań satelitarnych do tworzenia map występowania rekinów w pobliżu francuskiej wyspy Reunion”. Prezentacja ta zachwyciła zarówno nas jak i resztę widowni. Następnie odbyła się sesja posterowa, w trakcie której odpowiadaliśmy na pytania związane z wykorzystaną metodologią oraz uzyskanymi wynikami.  Pod wieczór  odbyła się impreza integracyjna dla uczestników konferencji w klubie studenckim “Cesky sen”, w trakcie której nawiązaliśmy wiele kontaktów ze studentami z Torunia, Warszawy oraz z Wrocławia. Drugiego dnia konferencji wysłuchaliśmy wystąpień dotyczących m.in. uwarunkowań atmosferycznych powstawania smogu w konurbacji katowickiej w styczniu 2017 roku, kondycji jesionu wyniosłego oraz warunków siedliskowych wokół jeziora Rusałka w Poznaniu. Z dumą możemy poinformować, że nasz poster zdobył pierwsze miejsce w kategorii geografii, geoinformacji i ochrony środowiska! Jest to dla nas wielkie wyróżnienie, ale i motywacja do dalszej pracy nad projektem!

cof

Zwycięski poster w sesji geografia, geoinformacja i ochrona środowiska