Krakowska Ogólnopolska Konferencja Naukowa Transportu „KOKONAT”

Sesja posterowa

Sesja posterowa

W dniach 20-21 kwietnia 2017 roku odbyła się IV edycja Krakowskiej Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej Transportu „KOKONAT” organizowanej przez Zakład Systemów Komunikacyjnych Politechniki Krakowskiej. Podczas konferencji, zrzeszającej zarówno młodych transportowców, jak i urbanistów zaprezentowało się 44 prelegentów reprezentujących 13 uczelni z 9 miast Polski i Ukrainy.

Konferencja z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością, a w tym roku w sesji otwarcia mogliśmy posłuchać między innymi Radosława Włoszka, prezesa Zarządu Kraków Airport który omówił rozbudowę lotniska i jej wpływ na okolicę, oraz Pawła Chałupczaka ze stowarzyszenia Metropolia Krakowska który szeroko opowiedział o tym, co w metropolii krakowskiej robi się dla jej integracji, pamiętając o warunkach ekonomicznych, jakości powietrza i o różnych metodach popularyzacji transportu zbiorowego.

Sesja posterowa

Sesja posterowa

W kolejnych sesjach już prowadzonych przez studentów można było posłuchać o ideach car-sharingu, rowerach miejskich, transporcie ponad gabarytowych ładunków, o koncepcjach tworzenia nowych linii tramwajowych i zastosowaniu kolei aglomeracyjnych, a także o tym, co można robić, aby polepszyć sytuację bezpieczeństwa zmotoryzowanych i pieszych na drogach oraz jak można wyeliminować wypadki na przejazdach kolejowych. Po zakończeniu sesji uczestnicy konferencji wzięli udział w grze miejskiej Transportowa Rzeczpospolita Ludowa, gdzie każdy mógł poczuć się jak w czasach robotniczej Nowej Huty.

Drugiego dnia studenci przedstawiali swoje badania w zakresie transportu zbiorowego i indywidualnego, przedstawiając między innymi prezentacje o reorganizacji ruchu na terenie kampusu Politechniki Warszawskiej, analizach dostępności transportu publicznego w Gdańsku czy zagospodarowaniu obszaru przy kinie Kijów w Krakowie.

Jedną z sesji stanowiła sesja Pecha Kucha w której uczestnicy muszą przedstawić swoje pomysły na 20 slajdach po 20 sekund każdy – oprócz wizji Żywych Ulic, miast bez samochodów i prezentacji o tym, jak kreować duszę miasta przez jego historię i symbole z prezentacją wystąpił sympatyk Koła Naukowego Gospodarki Przestrzennej Jakub Kaczorowski, który pokazał że biorąc pod uwagę zagospodarowanie i powiązania komunikacyjne na obecnych liniach kolejowych na praskiej części Warszawy są miejsca gdzie warto utworzyć nowe przystanki kolejowe: Wiśniewo, Bródno i Stalowa II. Za wystąpienie to Kuba dostał nagrodę publiczności która nagrodziła go najgłośniejszymi brawami (87,8 dB), a także nagrodę specjalną od Sekretarza Naukowego konferencji dr. inż. Tomasza Kulpy za najlepszą prezentację Pecha Kucha.

[AUTOREM RELACJI JEST JAKUB KACZOROWSKI]

Wystąpienie Kuby

Wystąpienie Kuby

Pytania i odpowiedzi do prezentacji

Pytania i odpowiedzi do prezentacji

Nagroda publiczności oraz nagroda za najlepszą prezentację Pecha Kucha dla Jakuba Kaczorowskiego!

Nagroda publiczności oraz nagroda za najlepszą prezentację Pecha Kucha dla Jakuba Kaczorowskiego!

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>