Przegląd Planisty: Wyzwania komunikacyjne miast

29 stycznia 2018 roku ukazał się pierwszy numer czasopisma „Przegląd Planisty”. Magazyn ten, powstały z inicjatywy Akademickiego Koła Naukowego Gospodarki Przestrzennej Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, dotyczy szeroko pojętej tematyki urbanistyki i planowania przestrzennego, a na jego łamach znajdują się wywiady oraz artykuły naukowe i popularnonaukowe, a także artykuły o działalności kół naukowych z całej Polski i organizacji zaprzyjaźnionych oraz nowości wydawnicze i ciekawostki.

Pierwszy numer czasopisma nosi podtytuł „Wyzwania komunikacyjne miast” i problematyka artykułów w nim zawartych dotyczy zarówno problemów komunikacyjnych z jakimi aktualnie próbują się zmierzyć miasta, jak również dobrych praktyk i nowoczesnych rozwiązań w tym aspekcie.

Numer czasopisma cieszył się niemałym zainteresowaniem członków Koła, bowiem ukazały się w nim aż cztery teksty ich autorstwa:

  • „Ulica – przestrzeń interakcji czy komunikacji?” Katarzyny Goch,
  • „Woonerf jako sposób wprowadzenia funkcji kulturowej do przestrzeni ulicznej” Szymona Ochoty,
  • „Koncepcja lepszego wykorzystania infrastruktury kolejowej w prawobrzeżnej Warszawie poprzez budowę nowych przystanków kolejowych” Jakuba Kaczorowskiego,
  • „Koło Naukowe Gospodarki Przestrzennej PW – 10 lat wyzwań w gospodarce przestrzennej” Szymona Ochoty.

Jednocześnie informujemy, że można zgłaszać swoje artykuły do drugiego numeru czasopisma, które nosić będzie podtytuł Sharing Cities – współużytkujemy, współdziałamy, jesteśmy współodpowiedzialni”. Serdecznie dziękujemy autorom artykułów oraz wszystkim, którzy włożyli swoją pracę w czasopismo oraz zachęcamy do przeczytania pierwszego numeru (także dostępny do pobrania tutaj):