Wernisaż Farmy Dobrej Woli

Pierwsza część flagowego projektu Koła Naukowego Gospodarki Przestrzennej dobiegła końca! Spotkanie Farmy Dobrej Woli będące zwieńczeniem rocznej pracy studentów z Politechniki Warszawskiej oraz Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego już za nami – ale tak naprawdę to początek naszej projektowej drogi ku powstaniu inteligentnych domów dla niepełnosprawnych!

Farma Dobrej Woli to kompleks mieszkalno-usługowy dla dorosłych osób niepełnosprawnych psychicznie lub umysłowo. Na zaplanowanej przez nas działce znajdą się domy mieszkalne, budynki gospodarcze, obiekt służby zdrowia, sala konferencyjna oraz tereny rekreacyjne. Całość ma uwzględniać innowacyjne rozwiązania stosowane w budynkach inteligentnych, które będą ułatwiać życie mieszkańcom obiektu. Więcej o projekcie można dowiedzieć się na jego stronie internetowej: farmadobrejwoli.pl.

Prace nad Farmą trwały od października 2017 roku, a studenci zrzeszeni w KNGP stanowią znaczącą siłę działania projektu – koordynatorem całego projektu jest członek Koła, Krystian Cyganek, członkowie Koła stanowią także większość zespołu organizacyjnego, promocji, a przede wszystkim zespołu urbanistyczno-architektonicznego, odpowiedzialnego za kształt ośrodka.

Na spotkaniu, które odbyło się 23 czerwca w Centrum Zarządzania Innowacji i Transferem Technologii Politechniki Warszawskiej projektanci mieli okazję przedstawić efekt prac poszczególnych zespołów, gościom po raz pierwszy pokazana została także wizualizacja ośrodka wykonana przez wrocławskie biuro KIK Architekci. Pod koniec spotkania koordynator projektu Krystian Cyganek oficjalnie wręczył Prezesowi Stowarzyszenia Dobra Wola Panu Jackowi Zalewskiemu koncepcję projektową Farmy Dobrej Woli.

Oprócz tego na spotkaniu wręczono dyplomy podziękowania dla wszystkich zaangażowanych w projekt studentów, a najbardziej zaangażowani, w tym członkowie Koła: Klaudia Chowaniec, Krystian Cyganek, Paulina Głąbikowska, Jakub Kaczorowski i Marta Zabost otrzymali także specjalnie wykonane z tej okazji statuetki Twórcy Farmy Dobrej Woli.

Dziękujemy wszystkim gościom za udział w wydarzeniu – Władzom i kadrze naukowej z Politechniki Warszawskiej, rodzicom osób z niepełnosprawnościami, uczestnikom projektu oraz wszystkim, będącym przyjaciółmi Stowarzyszenia Dobra Wola.

To dla nas niezwykła radość i zaszczyt, że przez tak długi czas wielu młodych projektantów bezinteresownie włożyło mnóstwo swojej pracy i serca, by ta jedna wyjątkowa idea mogła przerodzić się w namacalny projekt, który dziś stanowi bardzo ważny etap w realizacji inwestycji Farmy Dobrej Woli :)

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z wydarzenia.