KNGP w budżecie partycypacyjnym 2019

Jak co roku, w tym roku także mieliśmy swój udział w warszawskim budżecie partycypacyjnym. Po długiej debacie na temat pomysłu do zgłoszenia wybrano projekt amfiteatru na Bielanach. Po wizji lokalnej oraz spotkaniach projektowych opracowano pełen opis projektu, który zakładał utworzenie nietypowego amfiteatru, który mógłby być częścią niejednej imprezy plenerowej na terenie całych Bielan.

Jego konstrukcja przenośna mogłaby stanąć w wielu miejscach dzielnicy, zależnie od tego, gdzie władze bądź mieszkańcy chcieliby zorganizować wydarzenie – byłaby to niewielka konstrukcja metalowa pokryta płachtą z trzech stron; na rusztowaniu można zawiesić oświetlenie lub zamontować napis. Scena pokryta płytami znajdowałaby się kilka metrów nad ziemią, aby ułatwić widzom oglądanie występu. Niektórzy mogliby wygodnie usiąść na leżakach/ławkach ustawionych przed amfiteatrem. Amfiteatr byłby własnością dzielnicy Bielany, jednak dostępną do wypożyczenia także dla szkół, przedszkoli, domów kultury i innych organizatorów imprez.

amfi

Projekt został wstępnie zaakceptowany przez włodarzy dzielnicy, jednak po rozmowach z Bielańskim Ośrodkiem Kultury, który odmówił wzięcia na swoje barki przedsięwzięcia w przypadku wygranej w związku z brakiem miejsca do przechowywania amfiteatru oraz fiasku rozmów z władzami dzielnicy byliśmy zmuszeni do wycofania projektu. Mimo to prace nad projektem były bardzo owocne i dały ciekawe wyniki – ogromne podziękowania dla koordynatora akcji Michała Mańkowskiego, a także dla zaangażowanych: Janka Cholewińskiego, Weroniki Dworeckiej, Kuby Kaczorowskiego, Łukasza Kochańskiego, Bartłomieja Kruka, Agnieszki Lemańczyk, Agaty Łączyńskiej, Agaty Machaj, Alicji Michałkiewicz oraz innych, którzy przyczynili się do stworzenia projektu.bp_logo_2019