Mistrzostwa Geoinformatyczne GIS Challenge 2018

Od 16 do 18 maja Kołowiczki Ewelina Jasik, Emilia Kutyła i Marta Zabost reprezentowały nasze wsparciem prof. Dariusz Gotliba w Lublinie na II Akademickich Mistrzostwach Geoinformatycznych GIS Challenge.

Główną ideą GIS Challenge jest sprawdzenie wiedzy oraz umiejętności analitycznego myślenia pod kątem wykonywania analiz przestrzennych, a także sposobów i metod dążenia do rozwiązania problemów programistycznych z wykorzystaniem dedykowanych bibliotek GIS. W ramach konkursu rywalizują zespoły dwu- i trzyosobowe, które w ciągu zaledwie kilku godzin mają rozwiązać określoną liczbę zadań. Uczestnictwo w GIS Challenge jest także doskonałą okazją do nawiązania kontaktów pomiędzy firmami z branży IT, które wykorzystują funkcjonalność GIS w swojej pracy, a najzdolniejszymi studentami branży geoinformatycznej.

Rywalizacja była wyjątkowo zacięta, a pierwsze miejsce ostatecznie przypadło innemu zespołowi z naszego Wydziału. Gratulujemy i dziękujemy dziewczynom za reprezentację :)

GIS Challenge