KNGP na debacie o CPK

Reprezentacja Koła Naukowego Gospodarki Przestrzennej wzięła 8 listopada br. udział w debacie „Czy Polsce potrzebny jest Centralny Port Komunikacyjny” organizowanej przez Klub Jagielloński. W debacie wzięli udział: wiceminister Mikołaj Wild – pełnomocnik rządu ds. Centralnego Portu Komunikacyjnego, dr hab. Anna Konert – dziekan Wydziału Prawa i Administracji Uczelni Łazarskiego, ekspert z zakresu prawa lotniczego oraz Karol Trammer – publicysta, twórca i redaktor naczelny pisma „Z biegiem szyn”, ekspert z zakresu transportu kolejowego.

Najwięcej czasu poświęcono sprawom transportowym a szczególnie kolejowym w kontekście CPK. Ponadto pojawił się wątek budowy nowego miasta w okolicy portu. Póki co nie ma konkretnych planów dotyczących tego przedsięwzięcia, jednak będziemy uważnie śledzić tę część, ponieważ być może będziemy mieli okazję zobaczyć, jak planuje się miasto „od zera” w naszej dość bliskiej okolicy. Po debacie mieliśmy przyjemność porozmawiać z ministrem w temacie lotnisk w Modlinie i w Radomiu i zagospodarowania ich rejonu.

cpk