Budżet partycypacyjny Politechniki

W tym roku po raz pierwszy Politechnika Warszawska zorganizowała swój budżet partycypacyjny, na który przeznaczyła 100 tysięcy złotych. Nie czekaliśmy ani chwili i powołaliśmy grupę projektową, która stworzyła trzy projekty dla naszej Uczelni.

Pierwszy projektem był projekt dostawienia 50 nowych ławek w Gmachu Głównym, których aktualnie bardzo brakuje i studenci nie mają gdzie siedzieć.

Jako drugi zgłoszono projekt stworzenia na czwartym piętrze Gmachu Głównego (w rejonie sali 401) miejsca do odpoczynku z pufami i stolikami.

Trzeci, największy projekt dotyczył zagospodarowania terenu zieleni na kampusie głównym między Gmachem Głównym a Gmachem Fizyki. Zespół projektowy Koła opracował cały projekt zakładający ustawienie ławek, hamaków czy zasadzenie nowej roślinności, stworzono także wizualizację.

bpp

Do dwóch pierwszych projektów zastrzeżenia miał inspektor ds. ochrony przeciwpożarowej, a do projektu o terenie zieleni dowiedzieliśmy się, że już powstał oddzielny wstępny projekt dla tego terenu. Nie mieliśmy jednak szansy na odwołanie się zgodnie z regulaminem, bowiem Biuro Informacji i Promocji przedłużało decyzję w kwestii naszych projektów i później nie dało nam możliwości odwołania, ogłaszając głosowanie bez naszych projektów.

Po zaskarżeniu takiego postępowania udaliśmy się na rozmowę z prorektorem ds. studenckich który przeprosił za takie postępowanie wynikające z faktu, że jest to pierwsza edycja budżetu partycypacyjnego PW. Zadeklarował także, że nasze projekty są warte realizacji tak czy inaczej i będą poszukiwane środki na ich realizacje, wspólnie ustaliliśmy też, że Koło będzie partycypować w pracach projektowych dotyczących terenu zieleni. Jak potoczy się historia – zobaczymy, my jesteśmy dobrej myśli ;)