Karta Warszawska – zapraszamy!

W imieniu Koła Naukowego Gospodarki Przestrzennej chcielibyśmy Państwa serdecznie zaprosić na ogólnopolskie warsztaty i debatę „Karta Warszawska„. Wydarzenie odbędzie się w dniach 30 – 31 maja 2019 roku w gmachu Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferu Technologii Politechniki Warszawskiej. Celem wydarzenia jest szeroko pojęta dyskusja nad stanem polskiej gospodarki przestrzennej, a także stworzenie okazji do wymiany doświadczeń i zderzenia odmiennych punktów widzenia.

Podczas wydarzenia najpierw zostaną omówione, przez znamienitych ekspertów z różnych dziedzin związanych z planowaniem przestrzennym, problemy związane z gospodarką przestrzenną. Następnie w mniejszych grupach studenci będą pracować na warsztatach w formule charette nad stworzeniem założeń dobrego planowania przestrzennego uwzględniając poszczególne uwarunkowania, nad którymi rotacyjnie będzie pracować każda grupa.

Na koniec przeprowadzimy debatę studencko-ekspercką. Jej wynikiem będzie stworzenie i podpisanie przez wszystkich uczestników Karty Warszawskiej – dokument zawierający podstawowe założenia planowania przestrzennego na miarę XXI wieku! W 1933 roku w Atenach pod przewodnictwem Le Corbusiera stworzono Kartę Ateńską – my przygotujemy jej nowoczesny i aktualny odpowiednik!

Szczegółowy program zostanie przedstawiony wkrótce. Serdecznie zachęcamy do udziału członków kół naukowych gospodarki przestrzennej z całej Polski! Na wydarzenie obowiązują zapisy, formularz do których zostanie udostępniony w najbliższym czasie. Czynny udział w wydarzeniu będzie (symbolicznie) odpłatny, konkretne informacje o opłacie podamy w najbliższym czasie na wydarzeniu.

Jednocześnie wszystkich uczestników zapraszamy na największe wydarzenie Wydziału Geodezji i Kartografii, które odbędzie się 1 czerwca – mowa tu o Geopikniku, który jak zawsze odbędzie się w podwarszawskim Józefosławiu.

Zapraszamy do zapoznawania się z komunikatami publikowanymi na naszej stronie.

Więcej informacji dostępne na naszym fanpage. Zachęcamy również do wzięcia udziału w wydarzeniu na Facebooku.

Zapisy do 17 maja przez formularz: https://forms.gle/kdvZR398f45zbygq6

Wszelkie pytania prosimy kierować na adres: kngospodarkiprzestrzennej@gmail.com

Zapraszamy!
56892258_2069261826512528_3600174727198408704_n