Jak budować osiedle, w którym dobrze się mieszka? – Skołowany weekend 2019

11 maja odbyła się na Politechnice już VII edycja Festiwalu Nauki „Skołowany Weekend”. Grupą 8 kołowiczów na wydziale matematyki poprowadziliśmy kolejne z cyklu warsztaty dla dzieci ze szkół podstawowych. Odwiedziła nas spora grupa dzieciaków ze szkoły spod Siedlec i garstka indywidualnych młodych adeptów urbanistyki.

Podobnie jak ostatnio – zajęcia zaczęły się od części wykładowej, w której dzieci słuchały i odpowiadały na pytania. Kolejną częścią była część robocza – uczniowie podzielili się czteroosobowe grupy i pod nadzorem studentów przystąpili do tworzenia makiet. Dużo było przy tym zabawy i pracy twórczej. Poskładane makiety były wykonane starannie, a zaprojektowane osiedla miały wiele pomysłowych rozwiązań!

W tym semestrze to już koniec naszych zmagań edukacyjnych, ale nie zwalniamy tempa. Kolejne zajęcia dla dzieci poprowadzimy już we wrześniu w ramach Festiwalu Nauki Małego Człowieka!

Plakat-Skołowany-Weekend