7. Urodziny KNGP PW – Podsumowanie

Świętowanie 7. urodzin Koła Naukowego Gospodarki Przestrzennej Politechniki Warszawskiej dobiegło końca. Bardzo dziękujemy organizatorom oraz gościom siedmiu urodzinowych wydarzeń!

Były to:

  • Spacer „Staromiejska Warszawa”
  • Wyjście na kręgle
  • Wspólna zabawa podczas Juwenaliów
  • Spotkanie z absolwentami naszego kierunku
  • Wystawa „Od 2007 roku do dziś”
  • Wyjście do kina na „Powstanie Warszawskie”
  • Impreza urodzinowa

1. Spacer „Staromiejska Warszawa”

Świętowanie urodzin KNGP PW rozpoczęliśmy w późne piątkowe popołudnie, 9 maja, wycieczką po warszawskim Starym Mieście. Naszym przewodnikiem była prezes koła – Edyta Bogucka, a jednocześnie licencjonowana przewodnik.
W czasie wycieczki poznaliśmy podstawowe cechy Starego Miasta jako założenia urbanistycznego, przypatrywaliśmy się detalom architektonicznym i poznawaliśmy proces powojennej odbudowy miasta. Nie zabrakło również historii z życia wziętych oraz warszawskich legend i podań. Po spacerze udaliśmy się do Parku Fontann na wieczorny pokaz „Tańca źródeł”.
Wycieczka stanowiła pierwsze z siedmiu urodzinowych wydarzeń i była okazją nie tylko do poszerzenia wiedzy varsavianistycznej, ale również spotkania członków i sympatyków koła z innych organizacji.

Poniżej fotorelacja z tego wydarzenia, za którą serdecznie dziękujemy Pawłowi Jagielle z Klubu Filmowo-Fotograficznego “Focus”.

 

2. Wyjście na kręgle

15 maja wybraliśmy się do Hulakula by zażyć ulubionej rozrywki Freda Flinstone’a. Mimo, że nie jesteśmy jeszcze takimi mistrzami jak słynni jaskiniowcy, niektórzy członkowie wykazują zdolności także w tej dziedzinie sportu. Po skończonej grze ostatnie pokłady energii zostały tanecznie wyładowane w rytmie lat 70. i 80.

3. Wspólna zabawa podczas Juwenaliów

Niepogoda nie odstraszyła członków Koła od świętowania Juwenaliów Politechniki Warszawskiej! Poza koncertami Luxtorpedy, T.Love, Lao Che, Perfect i wielu innych odbywała się cała masa różnych atrakcji, w tym te zorganizowane przez zaprzyjaźniony Klub Filmowo – Fotograficzny Focus. Odbyła się też Wielka Parada Studentów. Wydział Geodezji i Kartografii zaprezentował się w iście wakacyjnym – plażowym stylu. Królowały więc kapelusze, okulary słoneczne, ręczniki i klapki, a towarzyszyły im bańki mydlane.

4. Spotkanie z absolwentami naszego kierunku

W poniedziałek, 19 maja, przybyli do nas absolwenci: Andrzej Borkowski, Edyta Wyka, Daniel Piotrowski i Kamil Fedorowicz, by opowiedzieć o swojej pracy i karierze.

Więcej o spotkaniu można przeczytać tu: http://www.kngp.gik.pw.edu.pl/?p=271

5. Wystawa „Od 2007 roku do dziś”

W krużgankach Gmachu Głównego stanęły plansze prezentujące ostatnie projekty Koła Naukowego oraz zdjęcia z wydarzeń od czasu powstania Koła Naukowego Gospodarki Przestrzennej Politechniki Warszawskiej.

Przechwytywanie2

Więcej o wystawie: http://www.kngp.gik.pw.edu.pl/?p=317

6. Wyjście do kina na „Powstanie Warszawskie”

Zostało ono zorganizowane 21 maja. Poza oczywistymi wrażeniami dotyczącymi bohaterstwa i ludzkiego cierpienia, obecni na seansie sympatycy i członkowie koła zwrócili również uwagę na ogromne zniszczenia miasta, które można porównać z kształtem obecnym.

Wrażenia z filmu: http://www.kngp.gik.pw.edu.pl/?p=332

i… 7! Impreza urodzinowa

Wisienką na urodzinowym torcie była impreza, która odbyła się 23 maja w domu studenckim Babilon. Prócz członków Koła Naukowego Gospodarki Przestrzennej zaszczycili nas swoją obecnością także jego sympatycy, w tym członkowie Geoidy i Wydziałowej Rady Samorządu oraz absolwenci. Szampańskie nastroje dopisywały, ucztowaliśmy i tańczyliśmy. O północy przyszedł czas na życzenia i wyśmienity tort autorstwa Sylwii Kukawskiej i Ani Pogonowskiej. Był on przekładany biszkoptami w kołowych kolorach. Założyciel KNGP PW, Daniel Piotrowski, wręczył prezent – oprawiony w ramkę akt założycielski, który na pewno zawiśnie na honorowym miejscu. Nie mogło zabraknąć także kołowej tradycji, czyli odtańczenia poloneza.

Urodziny na długo pozostaną w naszej pamięci. Powinniśmy myśleć już o atrakcjach związanych z kolejną rocznicą. Jeśli liczba wydarzeń równa liczbie lat stanie się tradycją nie lada wyzwaniem będą -naste lub -dzieste urodziny. Ale… kto jak kto – KNGP nie da rady?!