Więcej ławek w Głównym! Projekt do budżetu Politechniki

Początek roku to tym razem okres partycypacji społecznej – to właśnie teraz mija termin zgłaszania projektów do budżetu obywatelskiego m.st. Warszawy oraz do budżetu partycypacyjnego Politechniki Warszawskiej.

W tym roku po dyskusji z udziałem prorektora ds. studenckich i inspektora ochrony przeciwpożarowej mamy zamiar zgłosić projekt postawienia dodatkowych 30 ławek w Gmachu Głównym.

82935820_2576878265750879_1958650321295114240_o

Obecna liczba ławek znajdujących się na korytarzach jest w zdecydowanym stopniu za mała, w związku z czym studenci nie mają gdzie usiąść pod salą czy na korytarzu oczekując na zajęcia lub powtarzając materiał przed zajęciami.

Należy zauważyć, że w Gmachu Głównym znajdują się sale dydaktyczne trzech Wydziałów: Administracji i Nauk Społecznych, Elektrycznego oraz Geodezji i Kartografii, zajęcia prowadzi tu także Studium Języków Obcych. Można bez przejaskrawiania założyć, że równocześnie w gmachu przebywa ponad tysiąc studentów. Na korytarzach Gmachu Głównego można znaleźć jedynie kilkanaście ławek na pięć pięter gmachu. Jest to liczba w wysokim stopniu niezadowalająca, bowiem na każdej przerwie w zajęciach właściwie wszystkie ławki są zajęte, a studenci kłębią się pod salami bez możliwości odpoczynku czy powtórzenia materiału w pozycji siedzącej.

Projekt zakłada ustawienie ławek o modelu ustalonym z konserwatorem zabytków, bowiem Gmach Główny znajduje się pod jego nadzorem – prawdopodobnie tego samego typu, jakiego ławki nielicznie znajdują się obecnie na korytarzach Gmachu. Ławki zostaną ustawione w miejscach ustalonych po audycie przeciwpożarowym i spacerze badawczym, tak, aby nie blokować ruchu w przypadku ewakuacji – pod ścianami, w zaułkach i krużgankach.

Jeśli zostanie on zaakceptowany, na projekt będzie można głosować od 30 marca.