Kamień pod Farmę Dobrej Woli wmurowany!

Historia Farmy Dobrej Woli i zaangażowania naszego Koła w jej powstanie trwa już od 2017 roku, a wczoraj nastąpił punkt kulminacyjny projektu – wmurowanie kamienia węgielnego pod budowę nowoczesnego ośrodka dla niepełnosprawnych. Farma jest obiektem, który zaczął się od pomysłu, a następnie dzięki wolontariackiemu zaangażowaniu setek ludzi i wielu miesiącom ich pracy – w tym licznym szkicom, analizom, burzom mózgów i projektom – możemy teraz oglądać powstawanie naszego wspólnego dzieła, w który ogromny wkład ma nasze Koło.

9 października 2020 roku, po uzyskaniu projektu budowlanego i pozwolenia na budowę nastąpiło uroczyste wmurowanie kamienia węgielnego na budowie ośrodka dla niepełnosprawnych, którego historia nabrała tempa właśnie tu, w Kole Naukowym Gospodarki Przestrzennej. W ceremonii wmurowania kamienia węgielnego i tuby z aktem erekcyjnym wzięło udział wielu znamienitych gości, m.in. Prorektor ds. Studenckich Politechniki Warszawskiej prof. Robert Zalewski, Dziekan Wydziału Geodezji i Kartografii Politechniki Warszawskiej Janusz Walo który zawsze wspierał nas w działaniach, a także, z ramienia studenckiego członkowie KNGP: koordynator Krystian Cyganek i wice-koordynator Jakub Kaczorowski, którzy także dorzucili po kielni cementu pod pierwszy element Farmy. O historii powstawania obiektu dowiecie się z artykułu, który zostanie opublikowany na stronie już niedługo.