Przyciągnij Ludzi Swoim Planem – studencki konkurs urbanistyczny

Przyszedł czas na podsumowanie naszego konkursu  urbanistycznego „Przyciągnij ludzi swoim planem”, zorganizowanego przy współpracy z  Wydziałem Architektury Politechniki Warszawskiej.

Konkurs, do którego rekrutacja rozpoczęła się przed wakacjami letnimi, polegał na zaprojektowaniu przestrzeni spełniającej  funkcję integracyjną, wpisującą się w istniejący krajobraz z rzeczywistą szansą realizacji inwestycji na obszarze znajdujacym się w obrębie Żarnowska w województwie pomorskim, niedaleko od Łeby.

Prace pod kątem spełnienia głównych założeń funkcji integracyjnej, oryginalności idei projektowej, wartości urbanistycznej opracowania, wartości funkcjonalnej rozwiązania w zakresie stworzenia atrakcyjnej przestrzeni, rzeczywistej szansy realizacji projektu oceniła kapituła konkursowa w składzie:
• dr inż. Andrzej Szymon Borkowski
• dr hab. inż. arch. Wojciech Bartoszczuk
• mgr inż. arch. Justyna Dziedziejko
• dr inż. arch. krajobrazu Kinga Zinowiec-Cieplik

1 miejsce zajął Pan inż. Maciej Izdebski
Projekt zatytułowany „Bezpieczne miejsce” został doceniony za zastosowanie elementów rodzimego krajobrazu, otwarcia widokowe, czytelne rozgraniczenie przestrzeni publicznych i społecznych, różnorodność kształtowania kwartałów zabudowy, dokładność, faktyczną możliwość realizacji.

1miejsce

2 miejsce zajęła Pani inż. Sylwia Noga
Projekt „Osiedle Zielona Harmonia” doceniono za znaczny udział zieleni nawiązującej do naturalnych wzorców, wysoki poziom warsztatu, ciekawy układ przestrzenny, faktyczną możliwość realizacji.

2miejsce

Zwycięzcy otrzymali nagrody pieniężne wraz z dyplomami. Serdecznie gratulujemy stworzenia tak dopracowanych, kreatywnych koncepcji urbanistycznych!  Wielkie brawa!
Dziękujemy również pozostałym uczestnikom konkursu za udział!

zwyciezcy zmadzia