Studencka Strefa Wypoczynku WIChiP PW

16 grudnia 2021 r. wraz z delegatem WRS Wydziału Inżynierii Chemicznej i Procesowej PW złożyliśmy Dziekanowi WIChiP prof. dr hab. inż. Markowi Henczce przygotowane przez zespół naszego Koła Naukowego Gospodarki Przestrzennej PW dwie wersje projektu rewitalizacji dawnego terenu po basenie na WIChiP wraz ze sprawozdaniem pisemnym.
Łącznie do powstania całej koncepcji przyczyniło się 16 studentów KNGP, współpracujących z pracownikami uczelni. Logo projektu powstało dzięki pomocy ze strony Stowarzyszenia Studentów GiK PW 'GEOIDA’. Nawiązano także kontakt z Okręgową Stacją Rolniczo – Chemiczną w Warszawie, gdzie zostały przeprowadzone badania z zakresu gleboznawstwa na pobranych 4 próbkach gleby. Wykonano szczegółową inwentaryzację roślinności i urządzeń znajdujących się na terenie placu, sporządzono koncepcję w formie papierowej, którą następnie odwzorowano cyfrowo. Wykonany został kosztorys w dwóch wersjach, a także proste wizualizacje obszaru oraz podsumowującą planszę projektową. Prace koordynowane były przez Wojciecha Sołygę.
Celem projektu było przywrócenie funkcji użytkowej terenu oraz zagospodarowanie go w taki sposób, aby zarówno studenci jak i pracownicy Wydziału mogli spędzać na nim czas między zajęciami, po ich zakończeniu lub też w wolnych chwilach w gronie znajomych.
Na rok 2022 zaplanowano następujące prace:
  • modyfikacja istniejących nawierzchni chodników,
  • zastąpienie zniszczonego hydrantu wraz z nowym podłączeniem,
  • utworzenie nowych chodników,
  • zagospodarowanie przestrzeni pod plac centralny z zaprojektowanym logo Wydziału IChiP,
  • wygospodarowanie terenu pod strefę z miejscem na grilla.
Natomiast w 2023 r. przewidziano:
  • umiejscowienie hamaków trwale przytwierdzonych do podłoża,
  • nasadzenia w postaci drzew typu iglastego, liściastego (dla 1 wersji projektu) oraz krzewów,
  • zastąpienie zniszczonych ławek znajdujących się na terenie nowymi,
  • postawienie nowych latarni niskich oraz wysokich typu LED,
  • dla drugiej wersji projektu zostało również przewidziane wyłożenie geokraty,
  • zagospodarowanie tylnej ściany audytorium pod mural z motywem Wydziału.
Realizacja całej idei prognozowana jest na okres od wiosny 2022 roku do zimy 2023 roku. Będziemy na bieżąco informować o dalszych postępach projektu. Dziękujemy WRS IChiP za współpracę przy projekcie oraz liczne konsultacje, a także wszystkim zaangażowanym!
Plansza KNGP PW DSC_0005