Piknik sportowy oraz 1. Bieg Józefosławia i Julianowa

Gotowi? Do biegu… Start! Ostatnio zauważa się wzrost zainteresowania sportem i kulturą fizyczną. Często mija się mknących przez parki i chodniki ludzi. O popularności tego typu treningu świadczyć może również ogromna liczba osób biorących udział w Biegu Józefosławia i Julianowa, który odbył się w niedzielę, 15 czerwca.

Start, meta oraz liczne atrakcje zarówno dla biegaczy jak i innych mieszkańców mieściły się na terenie Obserwatorium Astronomiczno – Geodezyjnego wydziału Geodezji i Kartografii w Józefosławiu, przy ul. Ogrodowej 2. Pośród stoisk różnych przedsiębiorstw z okolicy nie mogło zabraknąć atrakcji przygotowanych dla młodszych i starszych dzieci przez Koło Naukowe Gospodarki Przestrzennej oraz Stowarzyszenie Studentów Wydziału Geodezji i Kartografii Politechniki Warszawskiej Geoida. Członkowie Geoidy pokazywali na czym polega działanie sprzętów geodezyjnych oraz przygotowali puzzle z obrazami satelitarnymi. Dzięki KNGP dzieci wraz z rodzicami mogły zagospodarować przestrzeń na wydrukowanym podkładzie czy sprawdzić swoją wiedzę grając w Kołopoly (kołową wersję Monopoly z pytaniami dotyczącymi Warszawy).

Największe zainteresowanie wzbudziła makieta przygotowana na ostatni projekt badawczy. Rodzice niecierpliwili się, kiedy pociechy wreszcie przestaną się nią bawić i będą mogli wrócić do domów. Dzieci mogły zaprojektować część miasta – przestawiać budynki oraz place zabaw a także „sadzić” drzewa w parku. Jak się można domyśleć place zabaw były lokowane jak najbliżej zabudowy mieszkaniowej. Pomysłowość nie znała granic – powstawały wieżowce oraz modernistyczne bryły, most z drzew czy posągi. Zza pleców młodych urbanistów członkinie KNGP oraz rodzice pilnowali, by domy nie były stawiane na ulicach i w parku lub by nie stały zbyt blisko siebie. Adepci sztuki planistycznej pouczyli nas również, że na następne spotkanie powinniśmy do makiety przygotować także figurki mieszkańców i zwierzątek czy wiaty śmietnikowe.

Cieszy nas również fakt, że w pamięci przybyłych pozostały zeszłoroczne prace oraz konsultacje społeczne dotyczące „Projektu Józefosław” przygotowywanego przez Koło Naukowe Gospodarki Przestrzennej.

Poniżej galeria zdjęć z wydarzenia.