Nowy Zarząd KNGP

Coś się kończy, coś się zaczyna. W minionym tygodniu, podczas zebrania walnego, nastąpiła przysłowiowa zmiana warty w Zarządzie Koła Naukowego Gospodarki Przestrzennej. Były pożegnania, podziękowania, rzeczowe prezentacje kandydatów oraz punkt główny spotkania – czyli wybory! Wyłoniliśmy 5-osobową grupę, która przez najbliższy rok będzie kierować poczynaniami Koła. Poniżej znajdziecie krótką relację z tego wydarzenia.

Podsumowanie

Czas wyborów, to także czas podsumowań. Zebranie otworzyła dotychczasowa Prezes KNGP inż. Edyta Bogucka, która w telegraficznym skrócie przedstawiła działalność Koła podczas kadencji 2013/2014. A działo się dużo: obrona grantu dziekańskiego, Warsztaty Urbanistyczne w Konstancinie, udział w międzynarodowej konferencji AESOP 2014 w Holandii, Targi Kół Naukowych „KONIK” czy Festiwal Nauki Młodego Człowieka. To tylko niektóre wydarzenia, którymi zajmowaliśmy się w przez miniony rok. Oczywiście oprócz działalności naukowej było coś także dla ciała i duszy. Zorganizowaliśmy coroczny wyjazd integracyjny, gdzie podbijaliśmy Gdańsk, oraz hucznie świętowaliśmy 7. urodziny KNGP. W tym miejscu chcemy podziękować ustępującemu Zarządowi za poświęcony czas i włożony trud w prowadzenie Koła. Wasza praca jest nieoceniona, to był naprawdę dobry rok!

Powitanie nowych członków Koła

Przy okazji zebrania walnego, w obecności niemal wszystkich członków KNGP, przyjęliśmy do naszego grona nowe osoby! Przez ostatnie miesiące kandydaci wykazywali się wielką pracowitością, chęcią działania i pozytywnym nastawieniem. Wszystko po to, aby zasilić szeregi Koła. Ich starania zostały nagrodzone uroczystym nadaniem statusu Członka KNGP oraz pamiątkowym dyplomem. Serdecznie gratulujemy i życzymy samych sukcesów! Bardzo cieszy nas fakt, że ciągle pojawiają się nowe twarze, a Koło się rozwija. Jeśli ktokolwiek z Was zastanawia się, czy warto do nas dołączyć – nie zwlekajcie! Zapraszamy!

Wybory czas zacząć

Punktem kulminacyjnym spotkania były oczywiście wybory. Przed przystąpieniem do głosowania miały miejsce prezentacje kandydatów do nowego Zarządu KNGP. Mogliśmy poznać ich pomysły na rozwój Koła, poszerzenie działalności bądź różne propozycje współpracy. Propozycji było mnóstwo, zaskakujące jak jeszcze wiele wyzwań stoi przed nami. Kandydaci zaprezentowali się także od innej strony, tej prywatnej. Przedstawili swoje sposoby na spędzanie wolnego czasu, zainteresowania, a nawet swoje marzenia. Niektórzy naprawdę nas zaskoczyli!

Po wystąpieniach nadszedł czas na pytania. Kandydaci musieli poradzić sobie z żądnymi wiedzy wyborcami, nie tylko z Koła Naukowego Gospodarki Przestrzennej, ale również z innych organizacji, jak chociażby Wydziałowej Rady Samorządu! Chyba wszystkim udzielił się nastrój zbliżających się wyborów samorządowych, ponieważ pretendenci zostali zalani falą pytań. Był to czas na sprecyzowanie swoich pomysłów oraz przekonanie publiki, aby to właśnie na nich zostały oddane głosy.

W końcu nadszedł czas głosowania. Na specjalnych kartach mogliśmy wpisać jedną osobę na dane stanowisko. Wybór był trudny, jednak ostatecznie wszystkim udało się wyłonić swoją piątkę. Komisja zebrała głosy i podliczyła je w zamkniętym pokoju. Gdy padło hasło „Mamy wyniki” wszyscy wstrzymali oddech. Właśnie został wyłoniony nowy Zarząd KNGP na kadencję 2014/2015. Zwycięzcy wychodzili na podium przy gromkich brawach. Oto oni:

★ Prezes – Wiktor Kordowski
★ Vice- Prezes – Jakub Ambroziewicz
★ Skarbnik – Izabela Koczyk
★ Rzecznik – Martyna Włodarczyk
★ Sekretarz – Zofia Przetakiewicz

Potem były już tylko uściski dłoni i mały poczęstunek. Po ponad dwóch godzinach spotkanie dobiegło końca. Serdecznie gratulujemy nowym członkom Zarządu i życzymy owocnej pracy oraz realizacji założonych celów! KNGP jest teraz w Waszych rękach. Z optymizmem patrzymy w przyszłość. Jesteśmy pewni, że już niedługo znowu o nas usłyszycie :)

Autorem zdjęć jest Paweł Jagiełło z Klubu Filmowo-Fotograficznego „Focus”, a także, już oficjalnie, członek Koła Naukowego Gospodarki Przestrzennej.