Gra miejska na Mariensztacie

W sobotnie popołudnie na Rynku Mariensztackim rozpoczęliśmy GIS Day 2014. W tym roku motywem przewodnim warszawskiego święta GIS są „wymiary współczesności”, rozumiane jako przestrzeń pod, na i nad powierzchnią ziemi. Hasło to przyświecało również grze miejskiej, którą rozegraliśmy 15 listopada 2014 roku pod hasłem „Budowniczowie współczesności”. Koło Naukowe Gospodarki Przestrzennej miało przyjemność przygotować i przeprowadzić tę grę.

1 7 4

Na uczestników zmagań czekało 5 podstawowych punktów z zagadkami i zadaniami do wykonania wokół Mariensztatu. Trzyosobowe zespoły musiały wykazać się znajomością map, umiejętnością budowania ze słomek oraz … dobrym słuchem! Jedno z zadań polegało bowiem na wysłuchaniu piosenki o Mariensztacie i odtworzeniu jej słów. Po zaliczeniu każdego z pięciu przystanków na uczestników czekała niespodzianka – ostatni, dodatkowy punkt gry znajdował się na szczycie tarasu widokowego przy Kościele św. Anny na Krakowskim Przedmieściu. Na tarasie należało porównać panoramę współczesnej Warszawy z archiwalnymi zdjęciami i dorysować brakujące elementy. Trzeba przyznać, że uczestnicy mieli nie lada oko do detali.

11 9 2

Po zakończonej grze spotkaliśmy się na Uniwersytecie Warszawskim, by rozgrzać się co nieco i wyłonić zwycięzców. Końcowa klasyfikacja przedstawia się następująco:

  1. miejsce – drużyna Dream Team – WAT
  2. miejsce – drużyna Ustąp Babci Miejsca – WAT
  3. miejsce – drużyna GIKOwce – PW

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom gry i zachęcamy do wzięcia udziału w piątkowym GIS Day. Poniżej link do programu szczegółowego wydarzenia:
www.gisday.waw.pl/index.php/program