Profil działania

Koło Naukowe Gospodarki Przestrzennej powstało w 2007 r. przy Wydziale Geodezji i Kartografii Politechniki Warszawskiej. Organizacja zrzesza studentów i Absolwentów kierunku Gospodarka Przestrzenna  na Politechnice Warszawskiej. Celem prac Koła jest rozwój i pogłębianie zainteresowań studentów związanych z gospodarką przestrzenną oraz poszerzanie, promowanie i upowszechnianie wiedzy dotyczącej powyższych zagadnień, jak również rozpropagowywanie na arenie ogólnopolskiej i międzynarodowej kierunku Gospodarka Przestrzenna. Głównym obszarem zainteresowania Koła są szeroko pojęte zagadnienia związane z zagospodarowaniem  i kształtowaniem przestrzeni, dotyczące zrównoważonego rozwoju lokalnego i regionalnego, kwestii środowiska przyrodniczego, rozwoju społeczno-gospodarczego oraz zagadnienia związane z kształtowaniem i projektowaniem urbanistycznym.

Głównymi tematami podejmowanymi w pracach naukowych koła są:  tworzenie koncepcji zagospodarowania obszarów, opracowywanie koncepcji dokumentów planistycznych, ocena oddziaływania procesów urbanizacyjnych na środowisko, w tym z wykorzystaniem narzędzi GIS, włączanie społeczności lokalnych do procesów kreowania przestrzeni.

Otwarci na współpracę z innymi stowarzyszeniami i jednostkami realizujemy swoje cele poprzez różnorodną działalność: od organizacji seminariów, spotkań, konferencji, debat i wyjazdów naukowych aż po prowadzenie badań z zakresu gospodarki przestrzennej i organizowanie warsztatów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>