Profil działania

Koło Naukowe Gospodarki Przestrzennej powstało w 2007 roku przy Wydziale Geodezji i Kartografii Politechniki Warszawskiej.

Koło zrzesza osoby z różnych wydziałów, które interesuje szeroko pojęte planowanie przestrzeni. Działalność koła opiera się na trzech filarach: urbanistyce, czyli tworzeniu i rozwoju miast i wsi na miarę XXI wieku; środowisku, jego ochronie i zrównoważonym wykorzystaniu oraz nieruchomościach, a także na tematach pokrewnych, jak transport czy systemy informacji przestrzennej (GIS). Celem Koła jest umożliwianie rozwijania i pogłębiania wiedzy na temat praktycznych oraz teoretycznych aspektów działalności planistycznej, jak również rozpropagowywanie na arenie ogólnopolskiej i międzynarodowej kierunku gospodarka przestrzenna.

Otwarci na współpracę z innymi stowarzyszeniami realizujemy swoje cele poprzez różnorodną działalność: od organizacji spacerów, wyjazdów naukowych i spotkań aż po prowadzenie badań z zakresu gospodarki przestrzennej i organizowanie warsztatów miejskich. Działalność w Kole to nie tylko możliwość rozwoju i nawiązania kontaktu z jednostkami naukowymi, samorządowymi i spółkami, ale także okazja na nawiązanie wielu ciekawych znajomości.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>