Warsztaty urbanistyczne – PODSUMOWANIE

W dniach 22-24 maja 2015 roku odbyły się Warsztaty urbanistyczne „Jasne granice – czytelne ulice”, zorganizowane przez Koło Naukowe Gospodarki Przestrzennej Politechniki Warszawskiej. Wydarzenie to było ostatnim etapem wspólnej inicjatywy pod hasłem „TrzyMaj z Gospodarką Przestrzenną” organizowanej przez trzy koła naukowe: Koło Naukowe Gospodarki Przestrzennej Politechniki Warszawskiej, Studenckie Koło Naukowe Gospodarki Przestrzennej SGGW oraz Koło Naukowe Gospodarki Przestrzennej UW „Spatium”.

SONY DSC

Celem warsztatów było stworzenie koncepcji zagospodarowania przestrzennego fragmentu dzielnicy Bemowo, opierając się na temacie: „Uporządkowanie obecnie niewyraźnie przebiegających granic ulic w osiedlowych częściach miast, na przykładzie Warszawy„.

Pierwszego dnia uczestnicy zostali wprowadzeni w temat warsztatów oraz podzieleni na kilkuosobowe grupy i pod okiem opiekunów zajęli się kreowaniem nowego oblicza przydzielonych im terenów. Intensywne prace trwały przez całą sobotę, a nawet niedzielny poranek, kiedy to mijał termin oddania projektów przez uczestników organizatorom. Niedzielne przedpołudnie upłynęło pod znakiem obrad komisji ekspertów, którzy oceniali efekty pracy studentów. Punktualnie o 12:00 przyszedł czas na oficjalne zakończenie warsztatów, w trakcie którego komisja ekspercka przedstawiła najlepsze ich zdaniem prace. Ogłoszono również zwycięzców konkursów towarzyszących, o których informowaliśmy na profilu facebook’owym wydarzenia warsztatów urbanistycznych.

SONY DSC

Pragniemy serdecznie podziękować wszystkim uczestnikom warsztatów. Mamy nadzieję, że czas spędzony na wspólnej pracy zaowocuje w waszej dalszej edukacji, a także po jej zakończeniu. Dziękujemy również organizatorom i opiekunom grup za zaangażowanie, bez którego niemożliwe byłoby przeprowadzenie takiego przedsięwzięcia. Na koniec pragniemy również podziękować władzom Wydziału za pomoc w organizacji wydarzenia, a także patronom medialnym i sponsorom, bez których warsztaty nie mogłyby się odbyć.

Koniec warsztatów to również koniec inicjatywy „TrzyMaj z Gospodarką Przestrzenną”. Serdecznie dziękujemy członkom Studenckiego Koła Naukowemu Gospodarki Przestrzennej SGGW oraz Koła Naukowego Gospodarki Przestrzennej UW „Spatium” za wspólną pracę. Mamy nadzieję na dalszą owocną współpracę.