Festiwal Nauki 2015

Pod koniec września w progach Politechniki Warszawskiej gościł, jak co roku, Festiwal Nauki. Członkowie Koła Naukowego Gospodarki Przestrzennej w dniach 25-27 września 2015 roku ponownie włączyli się w jego organizację.

W tym roku Koło Naukowe Gospodarki Przestrzennej zaoferowało zainteresowanym wiele atrakcji. Pierwszą z nich były warsztaty pt. „Urbanistyka w pigułce, czyli jak zbudować miasto idealne?”, w trakcie których można było się dowiedzieć m.in. jak powstawały miasta. Poza tym uczestnicy mieli możliwość zaprojektowania fragmentu miasta za pomocą makiety. Ten etap warsztatów wzbudził w naszych gościach duże zainteresowanie, umożliwiając im pełne wykorzystanie swojej kreatywności.

Nietypowe kształty, innowacyjne rozwiązania - dla uczestników warsztatów to żaden problem!

Nietypowe kształty, innowacyjne rozwiązania – dla uczestników warsztatów to żaden problem!

Inną atrakcją były warsztaty pt. „Jak szukać skarbów lecąc samolotem?”, w trakcie których uczestnicy mieli okazję m.in. zapoznać się ze zdjęciami satelitarnymi, odszukując na nich wybrany obiekt.

Co więcej, w niedzielne przedpołudnie odbyła się wycieczka naukowa pt. „Skąd miasto ma ściany i podłogę?”. Podczas spaceru uczestnicy mieli szansę poznać podstawowe elementy kompozycji urbanistycznej, ale również dowiedzieć się, jak zmieniała się Warszawa w sensie przestrzennym oraz jak wyglądała odbudowa Starówki po zniszczeniach wojennych przez prof. Zachwatowicza.

Poza tym, weekend upłynął również pod znakiem Festiwalu Nauki Małego Człowieka. Jak co roku, w Gmachu Fizyki Politechniki Warszawskiej, członkowie Koła Naukowego Gospodarki Przestrzennej, wraz z przedstawicielami innych kół naukowych i wydziałów, oczekiwali na najmłodszych pasjonatów wiedzy, aby przybliżyć im piękno nauki w formie gier i zabaw.

Po zakończeniu jednych z warsztatów, pewien chłopiec ze smutkiem w głosie zadał pytanie prowadzącym: „Ale za rok też będziecie to robić?”. Wszystkich tych, którzy nie mogli dotrzeć na tegoroczną edycję Festiwalu Nauki lub już za nią tęsknią, uspokajamy: WRACAMY JUŻ ZA ROK! Do zobaczenia!