GIS Day 2009

Obchody  Dnia GISu odbyły się 18 listopada – w tym roku, po raz pierwszy, w organizację tego eventu włączyło się nasze koło, które było odpowiedzialne za stworzenie gry terenowej „Play – ground”. Zarówno GIS Day, jak i wieńcząca te święto gra terenowa cieszyły się ogromnym zainteresowaniem wśród zgromadzonych studentów oraz uczniów przybyłych specjalnie na Politechnikę Warszawską ze szkół licealnych.

Tego dnia można było wysłuchać ciekawych wykładów przygotowanych dla słuchaczy przez specjalistów. W przerwie zainteresowani mieli możliwość wzięcia udziału w konkursach z cennymi nagrodami. Ostatecznym elementem obchodów święta była gra ‘Play – ground’. Polegała ona na zidentyfikowaniu określonych miejsc (budynków PW) na podstawie mapy oraz odnalezieniu szukanego symbolu bądź miejsca przez konkurujące ze sobą grupy. Gra wzbudziła wiele emocji ze względu na zagadkowość oraz cenne nagrody. Uczestnicy zabawy wyrazili pozytywną opinię i zadowolenie z możliwości uczestnictwa w tego rodzaju konkurencji. Tegoroczny GISDay okazał się być bardzo udany i spełniający oczekiwania zarówno merytoryczne, jak i rozrywkowe studentów oraz wykładowców.